Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Avesin ürünlerine nasıl ulaşılır?
Bayimiz olan eczanelere “Bayiler” sekmesinden ulaşabilirsiniz.
Saçın yapısı nasıl oluşur, saç evreleri nelerdir?
Saç, keratin isimli yapı proteininden oluşur. Kılı besleyen ise kıl kökünün altındaki dermal papilla tabakasıdır. Saçın büyüme döngüsü birbirini takip eden 3 dönemden oluşur; anajen (büyüme), katajen (geçiş) ve telojen (dökülme) evreleri.
Hamilelikte neden saç dökülür, Avesin ürünleri nasıl etki eder?
Hamilelikten sonraki ilk 12 ay dökülmelerin görülmesi oldukça doğaldır. Gebelik süresi boyunca artan hormon değerleriyle kendini anagen (büyüme) safhasında tutan saçlar doğumun ardından telojen (dökülme) evresine geçiş yapar ve 6-12 ayın sonunda saçlı deride yeniden anagen döneminin başlanması beklenir. Ancak bazı kadınlarda doğumla oluşan Biotin eksikliği ile saçın kendini yenileme sürecine girmesi zaman alabilir ve bu sürede dökülen saç miktarı fazlalaşabilir. Avesin Saç Dökülmesine Karşı Şampuan, güçlü Biotin içeriğiyle saçların dökülmesinin önüne geçer ve uzama hızını arttırır.
Avesin ürünleri sürekli kullanım gerektirir mi?
Saç dökülmesi; genetik faktörler, çevresel etkiler, stres, beslenme bozuklukları, gebelik, mevsim geçişleri gibi birçok farklı nedene dayalı olabilir. Eğer bu sebeplerden stres, çevresel etki gibi geçici nedenlere dayalı saç dökülmesi yaşıyorsanız saç dökülmesinin olduğu süre boyunca Avesin Saç Dökülmesine Karşı Şampuan kullanılması önerilir. Ancak kalıcı, DHT hormonunun etkilediği erkek tipi saç dökülmesiyle karşı karşıya iseniz öncelikle bir doktora danışmanız daha sonrasında Avesin Saç Dökülmesine Karşı Deri Spreyi ve Avesin Saç Dökülmesine Karşı Şampuandan oluşan bir bakım programı uygulamanız tavsiye edilir.
Saçlar neden dökülür?
Hemen herkesin bildiği gibi günlük 50 ile 100 tel saçın dökülmesi normal karşılanır. Bunun haricinde fiziksel, çevresel ve zihinsel birtakım değişikliklere bağlı olarak da saç dökülme problemi görülebilir. 1. Genetik nedenlere bağlı saç kaybı: Saç dökülmelerinin neredeyse % 80’lik bir payı bu bölüme aittir. Kalıtımsal olarak saç dökülmesi yaşayan kadınlarda saçta azalmaya neden olurken erkeklerde bu durum kelliğe dönüşebiliyor. Erkeklerde % 80 oranında görülen ve en yaygın saç dökülme türüdür, başın üst kısmında başlayıp ön hat çizgisinin yok olmasıyla devam eden dökülme şeklidir. Saç zamanla incelir ve bölgesel kelleşme oluşur. Bu tarz dökülmelerin en büyük sebebi androjen hormonu olan testesteronun değişim sürecinde oluşudur. Testesteron, enzimlerle birlikte Dihidrotestosterona (DHT) dönüşür. Bu hormon saça gönderdiği sinyallerle saçlarda güçsüzleşmeye ve dökülmeye neden olur. 2. Yüksek ateş, ağır enfeksiyon ve soğuk algınlığı: Hastalık sırasında saçlar kendini dinlenme evresine girer ve 4 hafta ila 3 ay yoğun bir saç kaybı gerçekleşebilir. 3. İlaçlar: Hormonel değişimlere sebep olan ilaçlar saç dökülmesini tetikleyebiliyor. 4. Demir eksikliği: Bazı kişilerde demir besinsel olarak eksik alınırken bazı kişilerde de demirin bağırsak emiliminin yetersiz oluşuyla saç dökülmesi meydana gelebiliyor. 5. Uygunsuz saç bakım ve kozmetik ürünleri: Boya, ısıl işlemler, jöle gibi içeriğinde saç derisi için zararlı maddeler barındıran kozmetik ürünler, kıl köklerine zarar verir ve zamanla saç dökülmesine neden olabilir. 6. Eksik protein içerikli beslenme: Proteinden fakir diyetler veya anormal beslenme alışkanlığına sahip kimselerde protein eksikliği oluşur ve vücut proteini muhafaza etmek için saçları dinlenme evresine sokar.
Saç ekiminden sonra saç bakımı nasıl yapılmalı?
Saç ekiminden sonraki ilk yıkama klinikte hekimler tarafından; operasyondan en erken 24, en geç ise 72 saat sonra yapılması gerekir. Ekim sonrası ilk yıkamada deriyle bağı henüz çok güçlü olmayan saç kökleri normal bir şampuan ile yıkandığında zarar görebilir. Bu nedenle hali hazırda köpük formdaki bir temizleyici kullanılması gerekir. Avesin Saç Yıkama Köpüğü; saç derisini onarır, iltihap oluşumunun önlenmesine yardımcı olur ve ekim sonrası oluşan kabukların iyileşme sürecini hızlandırır. 15. günden sonra saç yıkama işlemi normal rutine dönebilir, bu süreçte kıl köklerini besleyen ve ekilen saçların deriye daha sağlam tutunmasını sağlayan Avesin Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Avesin Saç Dökülmesine Karşı Deri Spreyi kullanılması tavsiye olunur.
Avesin Saç Dökülmesine Karşı Serisini farklı ürünlerle kullanılabilir mi?
Avesin ürünlerini kullanırken saçın onarım sürecini sekteye uğratacak gerek bakım gerekse şekillendirme ürünlerinin kullanılmaması tavsiye olunur.
Avesin Saç Dökülmesine Karşı Serisi günlük kullanıma uygun mudur?
Avesin Saç Dökülmesine Karşı Şampuan, her yıkamada iki kez uygulanması tavsiye edilir ve günlük kullanıma uygundur. Avesin Saç Dökülmesine Karşı Deri Spreyi, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanır ve günlük kullanıma uygundur. Avesin Saç Yıkama Köpüğü, saç ekim işleminden 3 gün sonra 15 güne kadar her gün günde 1 kez yıkanması tavsiye edilir.
Avesin Saç Dökülmesine Karşı Seriyi hem kadın hem de erkek kullanabilir mi?
Avesin Saç Dökülmesine Karşı Serisini hem kadın hem de erkekler kullanabilir.