google-site-verification=EwE6j85Xayx_Ssx0RUejGF7tsR2Y-FXgruSfWOUPFTc
 

SAÇ DÖKÜLMESİ ve AVESİN ÜRÜNLERİNİN ETKİSİ


Bakımlı bir görünüme sahip olmada sağlıklı saçların önemi büyük. Ancak beslenme alışkanlıklarından, strese; yanlış ürün kullanımından çeşitli hastalıklara kadar pek çok etken saç dökülmesine neden olabiliyor. Saç dökülmesi estetik görünümün yanında kişinin psikolojisini de olumsuz etkiliyor.Avesin saç bakım şampuanı içerisinde bulunan hammaddeler sayesinde ;

Saç kökü etrafında kolejen kılıfı oluşturarak dht hormonunun saç köküne ulaşmasını engeller ve

saç dökülme riskini ortadan kaldırır.

Saç folikülünden ayrılan saçın oluşum evresini hızlandırırken, kan dolaşımının artmasıyla dolgun saçlara kavuşmasını sağlar.

Saç kalitesini artırarak, saçın çapını ve uzama hızını artırır. 2014 yılı en iyi saç çıkarıcı hammadde ödüllü anagain sayesinde yeni saç oluşumunu sağlar. Özellikle saç ekimi sonrası kullanılması durumunda ekim yapılan bölgede 6 ay ila 1 yılda çıkması beklenen saçların %20 oranında erken çıkmasını sağlar. Her saç telinin 4- 6 yıllık bir yaşam döngüsü var. Sonra dinleniyor ve daha sonra da dökülüyor. Saçların bu şekilde dökülmesinde endişelenmeye gerek yok. Günde 50-100 tel saç dökülmesi son derece doğal bir süreç ama; eğer bu sayıdan daha fazla dökülüyorsa, banyo yaparken ele gelen saç miktarı artmışsa ya da yıkanmış kurulanmış saçı elle çektiğimizde elimize her seferin 3-5 adet saç teli geliyorsa bu durumun ciddiye alınması gerekir.


14 görüntüleme0 yorum